Austrumu Jaunā gada sagaidīšana 8.februārī

Pēc austrumu kalendāra Jaunais 2016. gads – Ugunīgā sarkanā Pērtiķa gads.
Gada sākums Latvijā pēc mēness cikliem ir 8. februārī pl. 16:39

Gada simbols – aktīvs, rotaļīgs un jautrs dzīvnieks. Nomainot iepriekšējo dzīvnieku – Kazu, tas mūsu dzīvē ienesīs dinamiku, kustības un azartu. Jaunā gada sagaidīšanai jāgatavojas jau savlaicīgi, noskaņojoties uz pozitīvu noti. Lai svētku nakts paiet zem devīzes: “Esiet kā bērni, un jūs saņemsiet visu!”

Pēc rietumu Zodiaka 2016. gada pavēlnieks Pērtiķis atrodas vistuvāk saules zīmei Lauvai. Tas nozīmē: ja jautrība, tad plaša un līdz rītam, ja vakariņas, tad bagātīgas un izsmalcinātas (kā ēdienos, tā dzērienos un saskarsmē).

 Ko 2016. gads atnesīs?

Pērtiķis – gudrs, nepastāvīgs, zinātkārs, samērā ekscentrisks, mīl būt uzmanības centrā un izrādīties publikai. Bet no seniem laikiem pērtiķi uzskatīja par vērīguma, gudrības, taupības un piesardzības simbolu.

Ja jaunajā gadā ieiesiet ar gaišu prātu, skaidrām domām un labām iecerēm, tad šis austrumu kalendāra dzīvnieks solās neradīt nopietnas nepatikšanas, bet tieši pretēji – turpmākajā dzīvē palīdzēs iegūt gudrību un radīs labvēlīgus apstākļus visa jaunā ienākšanai. Jums būs garantēta autoritāte, būtiski soļi pareizā virzienā un stabili panākumi. Tas, kurš pieņems pārdomātus analītiskus lēmumus, darbojoties garīgajās un radošajās sfērās, nokļūs savas karjeras virsotnē.

 2016.gada stihija – uguns, bet tas nozīmē, ka gada galvenie raksturotāji – dinamisms, atjaunotne, atdzimšana, augšana, tiekšanās uz augšu, spilgtums, siltums un enerģija. Pērtiķa zīmē dzimušie cilvēki ir oriģināli un atjautīgi, spējīgi ātri tikt galā ar jebkuru problēmu, izlēmīgi un nepiekāpīgi, bet tai pašā laikā arī elastīgi un diplomātiski. Viņu dzīvē ir arī kritieni un kāpumi, taču viņi ar apskaužamu neatlaidību vienmēr nostājas uz kājām un drosmīgi turpina iet pretī izlolotajam mērķim. Šīs zīmes īpašnieki ar skaidru prātu prot novērtēt katru situāciju, viņiem piemīt āķīgs prāts, vērīgums un intuīcija.

Pērtiķis ir tālredzīgs un viltīgs finanšu jautājumos, prot izdevīgi ieguldīt naudu. Austrumu horoskops rekomendē savas lietas kārtot nosvērti, nemētāties ar naudu, bet gan censties to pavairot. Un tad visām ar finansēm saistītām lietām jaunajā gadā būs pozitīvs efekts.

Kā izrotāta māju un galdu?

Pērtiķis mīl visu spilgto un neparasto, tādēļ būs vietā spilgti dekori. Galdautam jābūt spilgtam un spīguļojošam – piemērots atlass vai zīds. Salvetes no dabīga materiāla. Var būt ar Pērtiķa attēlu. Galda vidū lielas sveces koka svečturos. Pasniegtajiem ēdieniem jāizskatās efektīvi, spilgti, skaisti un neparasti. Izmantojiet skaistus traukus un galda piederumus.

 Ko dāvināt?

Dāvināt var visu, ko vēlaties, kā oriģinālas, tā praktiskas lietas, galvenais, lai dāvana sagādātu prieku tuviniekiem. Tas var būt krekliņš ar gada simboliem, kareklis, krūzīte, magnētiņš, svece, mīkstā mantiņa. Bet obligāti jāuzdāvina gada talismans – pērtiķa figūriņa, kura mājiniekus pasargās visa gada garumā.

 Ko ģērbt mugurā – tērpi un rotaslietas?

Gads jāsagaida tērpā, kas darināts no dabīga auduma (samta, zīda, atlasa, ādas) sarkanā, tumši rozā vai bordo krāsā. Pieļaujamas arī citas krāsas: oranža, zelta, dzeltena, perlamutra, korāļa un iesarkana, tikai tām visām jābūt spilgtām un sulīgām, jo tad tērps atnesīs laimi un veiksmi.

Jaungada stilam jāiemieso skaistums un graciozitāte – mini svārki, kas atklāj sievietes slaidās kājas, vakarkleitas līdz zemei un ar šķēlumiem, kokteiļkleitas ar paaugstinātu vidukli un atsegtiem pleciem. Tērpiem jābūt spožiem un ekstravagantiem, tiem jāpievērš uzmanība, tādēļ apdarei var izmantot pērlītes un izšuvumus. Arī aksesuāriem jābūt uzkrītošiem, ar neparastu dizainu. Piemēram, piespraudes ar gada dzīvnieka simbolu, viegla šifona šalle vai apmetnis. Priekšroka jādod rotājumiem (gredzeniem, brošām, kaklarotām, auskariem) ar dabiskajiem akmeņiem. Ideāls variants briljanti, zelts, korāļi vai pērles. Dārglietas lieliski izceļ jūsu tērpa greznumu.

Matus labāk saņemt greznā “astē” vai atlaist vaļā un izveidot uz pleciem krītošas sprogas. Jebkurā gadījumā frizūrai jāizceļ jūsu iedzimtais skaistums un elegance, tā nedrīkst izskatīties vieglprātīgi un nevīžīgi. Grimam jābūt dabīgam un atturīgam vai arī “body art” stilā jebkurās krāsu gammās. Smaržas labāk ziedu aromāts. Manikīra krāsa atbilst tērpa krāsai, bet nagu forma dabiska, jo mākslīgi veidotie nagi nākamajā gadā vairs nav aktuāli. Vīrieši var izvēlēties klasiskus tumšus vai zeltainas krāsas uzvalkus un pletkreklus. Tauriņš vai oriģināla kaklasaite Pērtiķi iepriecinās, un tas nākamajā gadā tās valkātājam būs īpaši labvēlīgs. Vīriešiem obligāti jānoskujas un jāveido akurāts matu griezums.

 Ar ko servēt svētku galdu?

Gudra saimniece zina, ka gada dzīvniekam Pērtiķim ir jāiztop ar ēdieniem un galda klāšanu, tad Pērtiķis visu gadu būs labvēlīgs, ģimenē valdīs laime, veiksme un bagātība.

Jebkuri svētki, īpaši jaunais gads, nav iedomājami bez oranžajiem mandarīniem un garšīga šampanieša. Tomēr nevajag aizmirst, ka jāpielabinās gada “saimniekam” – Pērtiķim, liekot priekšā viņa iemīļotus ēdienus. Tā kā pērtiķi mīl skaistu dzīvi un garšīgu dabisku ēdienu, tad galda servēšanai jāpieiet radoši un neparasti, ēdieniem jāatšķiras ar apbrīnojamu formu un savdabīgu garšu. Skaisti servēts galds un ar mīlestību gatavoti ēdieni – laimes un veiksmes simbols visam nākamajam gadam. Pērtiķis nebūs pretī, ja Jaunā gada galdā liksiet to, kas pašiem garšo. Galvenais, lai viss būtu gatavots mājās, nevis iegādāts tuvākajā supermārketā vai restorānā. Priekšroka jādod dabiskiem, svaigiem produktiem, ēdienam jābūt veselīgam, uz kvalitāti ekonomēt neiesaka. Jāizvairās no krāsvielām, aromatizētājiem, garšas pastiprinātājiem. Tos Pērtiķis neciena.

Galdam nav obligāti jābūt dārgam un greznam. Galvenais – radīt priecīgu atmosfēru, mājīgumu un komfortu. Pamēģiniet, piemēram, ar krāsainām lentītēm izrotāt salvetes un galda piederumus, piespraust tās arī pie galdauta malas. Zem šķīvjiem palikt salvetes no sudrabainas materiāla. Izvēlieties pēc krāsas piemērotas sveces.

Pērtiķi mīl dabiskas lietas, tādēļ par jūsu galda rozīnīti var kļūt liels daudzums netreknu uzkodu un salātu no svaigiem produktiem, bagātīgi izrotāti ar zaļumiem. Ēdienkarte var būt ļoti dažāda – gaļa, zivis vai olas. Vislabāk der gaļa, gatavota uz atklātas uguns. Tas var būt šašliks, aitas ciska. Zivis iesaka cept cepeškrāsnī, jo tad ir minimāls tauku un kaloriju saturs. Tomēr pārāk aizrauties ar termisko apstrādi nevajadzētu, Pērtiķis labāk mīl svaigus ēdienus. Gatavojot ēdienu, droši var izmantot garšvielas, asas mērces. Uz galda nevajag aizmirst uzlikt sinepes.

Tā kā mūsu Pērtiķis pazīstams kā laba deserta cienītājs, tad uz galda nebūs lieki augļi (īpaši banāni), dārzeņi un svaigi cepti pīrādziņi. Parūpējieties par kvalitatīvu vīnu, tikai nevajag aizrauties ar stipriem alkoholiskajiem dzērieniem, jo pērtiķi nemīl piedzērušus cilvēkus. Jāizmanto paši aristokrātiskākie alkoholiskie dzērieni – dārgi pussaldie vai sausie vīni, viskijs, konjaks, jo Pērtiķis mīl greznību. Nedrīkst ignorēt arī šampanieti, dabiskās sulas un mājās gatavotus kompotus. Noderēs piena kokteiļi ar ledu. Nekādā gadījumā nedrīkst pasniegt pašdarinātu degvīnu un alu. Var jokoties, spēlēt spēles un vienkārši priecāties arī bez pārmērīgas alkohola devas.

Tā kā Pērtiķis ir izveicīgs un aktīvs dzīvnieks, tad arī jūs, uzņemot ēdienu ar zemu kaloriju līmeni, varēsiet svētkos būt kustīgi, kas Pērtiķim īpaši patiks. Dejojiet, piedalieties konkursos, esiet jautri un aktīvi.


Comments are closed.