Mēness ceļojums pa debesjumu mūs ietekmē dažādā veidā. Mēness enerģētiskā iedarbība uz mūsu apziņu un garīgo aktivitāti ir pretrunīga. No vienas puses, Mēness kustība ir cikliska. Mēness, veicot savu riņķojumu, pēc noteikta laika sprīža atkārto savas iedarbības ritmus. No otras puses, atšķirīgais ietekmes diapazons ir saistīts ar īpatnību, kuru nosaka ne tikai tas, ka Mēness savā kustībā iziet caur dažādām fāzēm, bet arī tas, ka šis spīdeklis iziet caur attiecīgajām zodiaka zīmēm. Lūk, kāpēc Mēness ritmi mainās gan pēc savas būtības, gan intensitātes.

Kādā veidā Mēness mūs ietekmē, atrodoties attiecīgajā zodiaka zīmē?
Atbildējuši uz šo jautājumu, jūs varēsit kontrolēt Mēness ietekmi uz savu uzvedību un psiholoģisko stāvokli, kā arī koordinēt savu rīcību.
Neviena parādība visus cilvēkus neietekmē vienādi. Katram cilvēkam piemīt unikāla emocionalitāte un individuālas iezīmes. Mēness ietekmē cilvēku galvenās īpašības, un daudzos gadījumos vispār nav svarīgi, kādu zodiaka zīmi Mēness šķērso attiecīgajā brīdī. Svarīgi, kā cilvēks reaģē uz Mēness iedarbību un to, kas notiek viņa iekšējā pasaulē, kamēr Mēness virzās pa savu debess maršrutu.

Mēness Auna zīmē
Laikā, kad Mēness iet cauri Auna zīmei, cilvēki saņem Šīs zīmes enerģiju. Katram cilvēkam piemīt spēja regulēt tādas enerģijas pieplūdumu, kas var būt gan pozitīvs, gan negatīvs.
Tēlaini izsakoties, Auna zīmes Mēness “lej eļļu ugunī”. Mierīgas un līdzsvarotas attiecības šajā laikā var uzliesmot ar jaunu spēku. Situācija, pār kuru, kā pirmajā acu uzmetienā šķiet, jūs zaudējat kontroli, pēkšņi var pavērsties jums par labu.
Kad Mēness atrodas Auna zīmē, neieplānojiet no rītiem ilgi gulēt vai gluži vienkārši pavāļāties gultā. Tas ir laiks lielu darbu veikšanai, tāpēc centieties no tā gūt maksimālu labumu un neparasto enerģijas pieplūdumu izmantojiet, piemēram, uzsākot tādu darbu, kuru esat ilgu laiku atlikuši.
Laikā, kad Mēness atrodas Auna zīmē, saņemtā enerģija ļoti saasina emocijas. Mūsu jūtas šajā periodā ir viegli ievainojamas. Zemapziņā to jūtot, cilvēks cenšas aizsargāties. Viņam šķiet, ka visi, ar kuriem viņš saskaras, grib viņam nodarīt pāri. Centieties pats neteikt aizskarošus vārdus, jo šajā laikā sagrautās attiecības ir grūti atjaunot. It īpaši tas attiecas uz telefonsarunām.

Mēness Vērša zīmē
Mēness, nonācis Vērša zīmē, dāvā cilvēkiem miera un drošības sajūtu, izturību un stabilitāti. Pēkšņi norimst kaislības, kas cilvēku pirms tam bija pārņēmušas, un to vietā nāk lēnprātība un pacietība.
Laikā, kad Mēness atrodas Vērša zīmē, spēcīgi naida un neapmierinātības uzliesmojumi faktiski nav iespējami pat visai saspringtās situācijās. Mēness, atrazdamies šajā zīmē, pastiprina pašsavaldīšanos un paškontroli.
Mēness palīdzēs pabeigt agrāk iesāktos darbus, taču liks šķēršļus jaunu ideju īstenošanai.
Mēness uz cilvēkiem iedarbojas atšķirīgi. Daži tajā laikā, kad Mēness iet caur Vērša zīmi, izjūt enerģijas pieplūdumu, viņu darbs ir produktīvs. Daudzi izjūt emocionālu komfortu, saņemot no nakts spīdekļa mundruma lādiņu.
Tas ir labs laiks finansiālu jautājumu risināšanai. Šajā periodā uzlabojas praktiskais ķēriens, un, pateicoties tam, naudas jautājumi atrisinās paši no sevis. Šajā laikā jāveido naudas uzkrājumi.
Mēness, atrodoties Vērša zīmē, cilvēkam parasti paver divas iespējas: būt pasīvam, sēdēt un prātot par to, kā viņa vietā darbu paveiks labi cilvēki, vai, ne mirkli nekavējoties, pabeigt agrāk iesāktos darbus.

Mēness Dvīņu zīmē
Mēness, atrodoties šajā zīmē, darbosies tā, ka jums radīsies sajūta, it kā jūs pats būtu dvīnis.
Jūs izjutīsit pretrunas starp savu ārējo solāro “es” un iekšējo lunāro “es”. Laikā, kad Mēness dominē Dvīņu zīmē, jūsu iekšējais “es” var paslēpties ļoti dziļi, jo aktīvais ārējais, sociālais “es” to nomāks. Tāda sašķeltība var kļūt par psiholoģiska konflikta cēloni, kas savukārt izraisīs garastāvokļa strauju maiņu, it īpaši tad, ja nespēsi vadīt savas jūtas.
Šajā laikā ir izdevīgi nokārtot darīšanas ar citiem cilvēkiem. Domas raisās ātri, gandrīz vai acumirklī pārslēdzas no viena jautājuma uz otru. Radošo spēju risināt sarunu papildinās brīnišķīga humora izjūta. Periods, kurā Mēness atrodas Dvīņu zīmē, – tas ir ideāls laiks jautrībai un patīkamiem kontaktiem ar apkārtējiem. Jūsu komunicēšanās talants uzplauks visā pilnībā, bet enerģijas būs atliku likām – tās pietiks visiem.
Mēness, uzturoties Dvīņu zīmē, padara cilvēkus arī nemierīgākus, haotiskākus, viņi izjūt neizprotamu satraukumu un nemieru. Tas izskaidrojams ar to, ka Dvīņi ir gaisa zīme – neprognozējama, aušīga, vieglprātīga. No vienas puses, cilvēks sevī rod spēku būt atklāts un gatavs sarunai, kas viņam agrāk neizdevās, bet, no otras puses, – cenšas noslēpt savu patieso “es”. Šī Mēnesim raksturīgā sašķeltība cilvēkiem traucē organiski iekļauties sabiedrībā, turklāt vairāk nekā citos periodos mazinās viņu iekšējā harmonija.

Mēness Vēža zīmē
Mēness ietekme periodā, kad tas atrodas Vēža zīmē, ir ļoti intensīva un dziļa.
Vēzis ir “sievišķā” zīme, ūdens zīme. Pakļaujoties Mēness vadībai, tas saasina visdažādākās emocijas: no pašām cēlākajām un dzīvi apliecinošām līdz galēji nospiedošām un negatīvām. Mēness fāzes Vēža zīmē spēcīgi ietekmē cilvēka emocionālo stāvokli. Viņu dziļi ietekmē grāmatu un filmu epizodes. Viņš var izplūst asarās, redzot vienkāršu sentimentālu ainu filmā, vai gremdēties dziļās nostalģiskās atmiņas un pārdomās, raugoties uz kādu skaistu gleznu.
Labākā stratēģija, kas spēs līdz minimumam samazināt Mēness negatīvo iedarbību, atrodoties Vēža zīmē, ir nebaidīties, pārvarēt maldus un būt atvērtam šai ietekmei. Paklausiet savai sirdij un mācieties gudrību no tās. Jūsu iekšējais “es” pateiks priekšā, ka daudzas emocijas esat paslēpis sevī, atsakoties atzīt to pastāvēšanu. Pašanalīze, ko šajā laika ir iespējams izdarīt, paver cilvēkam iespēju tikt skaidrībā par to, ko viņš īsti grib. Tas palielina varbūtību, ka cilvēks pilnībā realizēs savas vēlmes, izvirzot mērķus un shematiski iezīmējot ceļu to sasniegšanai. Tādējādi Vēža zīmes lunārais periods var izrādīties pats ražīgākais.

Mēness Lauvas zīmē
Tiklīdz Mēness ieies Lauvas zīmē, jūs varēsit brīvi uzelpot. Šī ugunīgā zīme vieš cilvēkos lepnumu un siltumu un padara viņus dāsnus, šai zīmei raksturīgs majestātiskums un ekstravagance. Cilvēks, atrodoties šīs zīmes ietekmē, var izjust paaugstinātas uzbudinātības un mērķtiecības izpausmes, kā arī vēlmi, lai citi pastāvīgi ir sajūsmā par viņu, jo Lauva taču ir zvēru karalis.
Mēness Lauvas zīmē palīdzēs kļūt vienkāršākiem saskarsmē ar cilvēkiem, atklāt draugiem savas jūtas. Jūsu valdzinājums piesaistīs uzmanību, jūs ar savu patīkamo, cēlo uzvedības manieri iekarosit apkārtējo ļaužu mīlestību. Tomēr esiet piesardzīgs – lepnība un vēlme dominēt pār citiem var viņu labās domas par jums sagraut un visu sabojāt.
Šajā laikā intuīcija efektīvi darbosies, jums kontaktējoties ar citiem cilvēkiem, bet nepalīdzēs izprast emocijas. Izmantojiet savu pievilcību, lai sekmīgi veidotu kontaktus ar cilvēkiem, jo šajā periodā jūs intuitīvi nojautīsit, kas tieši viņiem vajadzīgs. Kamēr cilvēks šajā laikā atradīsies vispārējas uzmanības centrā, viņš būs dāsns un maigs. Centieties iemantot to cilvēku atzinību, kuri jums šķiet interesanti. Viņu aizgādnība cels jūsu pašnovērtējumu.

Mēness Jaunavas zīmē
Kad Mēness ieiet Jaunavas zīmē, cilvēkam rodas stabilitātes sajūta. Ja jūs jau tāpat esat paškritiski noskaņota personība, tad jūsu draugiem un kolēģiem šajā laikā jātur acis vaļā. Analītiskās īpašības, kas šajā periodā izpaužas, cilvēkā pastiprinās un var izraisīt citos neuzticēšanos. Līdztekus visam citam šajā lunārajā periodā cilvēki var atsvešināties.
Kad Mēness atrodas Jaunavas zīmē, cilvēku pārņem mazam bērnam raksturīga zinātkāre, viņš nemitīgi sev un citiem uzdot jautājumu “kāpēc?”.
Šajā laikā var notikt pozitīvas pārmaiņas ikviena cilvēka dzīvē. Iedzimto slinkumu uzveiks spēcīga vēlme centīgi strādāt un pabeigt darbus, kas ilgu laiku atlikti.
Iespējams, ka lielāku uzmanību vajadzēs pievērst sadzīves apstākļiem, bet Mēness palīdzēs jums būt pacietīgiem un izturīgiem, lai laikus tiktu skaidrībā par visām lietām.
Jaunavas zīmes Mēness dāvā cilvēkiem īpašu jutīgumu, spēju koncentrēties uz objektiem. Tas jāizmanto, lai izjustu absolūtu iekšējo mieru un harmoniju.

Mēness Svaru zīmē
Mēness, atrodoties Svaru zīmē, sagādā pārsteigumus. Tā ietekme izpaužas kā cilvēka centieni saglabāt emocionālo līdzsvaru.
Svari ir gaisa zīme, kas izraisa neizlēmīgumu. Cilvēki zaudē spēju koncentrēt uzmanību uz atsevišķām lietām un problēmām. Cilvēki ir izklaidīgi. Viņi var iziet no dzīvokļa un aizcirst durvis, nepaņēmuši atslēgas, aizmirst izslēgt televizoru, atstāt istabās degam gaismu utt. Šādi atgadījumi biedē un izraisa nepieciešamību līdzsvarot emocionālo stāvokli. Mēness, atrodoties Svaru zīmē, provocē arī dusmas, sašutumu.
Šajās lunārajās dienās cilvēks var tā īsti izvērtēt savas attiecības ar tuviniekiem un mīļiem cilvēkiem. Mēness saasina partnerības izjūtu, kā mīlestībā, tā arī biznesā. Centieties uzmanīgi ieklausīties vārdos, ko diktē sirds.
Šis lunārais periods labvēlīgi ietekmē mīlas pārdzīvojumus, viegli izdodas veidot attiecības ar citiem cilvēkiem. Centieties izvairīties no situācijām, kurās nepieciešams nekavējoties pieņemt lēmumus.

Mēness Skorpiona zīmē
Mēness, atrodoties Skorpiona zīmē, cilvēku dzīvi padara maksimāli daudzveidīgu un bagātu. Sevišķi spilgti tas izpaužas attiecībās ar citiem cilvēkiem. Jaunas tikšanās un interesantas iepazīšanās noteikti iekritīs Skorpiona zīmes dienās.
Mēness Skorpiona zīmē ir ūdens zīmes Mēness, lūk, kāpēc emocionālās reakcijas būs ļoti spēcīgas, turklāt ievērojami pieaugs emocionālās vajadzības. Centieties neizrādīt negatīvās emocijas, esiet savaldīgi. Neesiet pārāk aktīvi saskarsmē.
Skorpiona zīmes lunārajā periodā saasinās seksuālais jutekliskums. Šim laikam raksturīga arī domāšanas procesa aktivizēšanās sakarā ar intuitīvo spēju palielināšanos. Ikviena darba veikšana un jebkuras sadzīves problēmas risināšana notiks instinktīvi. Vērīgums, kas cilvēkiem piemīt Skorpiona dienās, palīdzēs bez lielām grūtībām rast atbildes uz daudziem svarīgiem jautājumiem. Mērķtiecība un pārliecība par saviem spēkiem, ja vien ir iekšējā ieinteresētība, ļauj sasniegt jebkurus izvirzītos mērķus.

Mēness Strēlnieka zīmē
Mēness Strēlnieka zīmē ir uguns zīmes Mēness. Tās ietekmē Skorpiona zīmē nokaitētā seksuālā enerģija pārvēršas par maigām, romantiskām jūtam. Tas ir ideāls laiks, lai veidotu draudzīgas saites, it sevišķi ar tiem, kuri jums jau sen patīk.
Mēness iedarbība, tam atrodoties devītajā zodiaka zīmē, vērsta uz optimisma un dzīvesprieka saglabāšanu. Strēlnieka ugunīgā enerģija palīdz cilvēkam aktīvi darboties. Šo impulsu ieteicams izmantot, lai īstenotu tādus projektus, kuri prasa daudz spēka, piemēram, izglītības jomā.
Parasti Strēlnieka zīmes lunārajās dienās daudzi saglabā mieru un nesatraucas. Cilvēku attieksme pret darbu un ikdienas dzīves steigu kļūst nosvērtāka: šīs problēmas tad šķiet nenozīmīgākas, prioritāti iegūst garīga rakstura centieni. Vairums kaislību un patiesu aizraušanos sākas tieši šajā lunārajā periodā.
Strēlnieka zīmes lunārais periods – tas ir jauneklīga ideālisma un savu loloto un ambiciozo mērķu īstenošanas laiks.

Mēness Mežāža zīmē
Mēness, “ciemojoties” pie Mežāža, liek cilvēkiem sakārtot savas garīgās un laicīgās lietas. Mežāzis ir zemes zīme, tāpēc visas ar materiālo dabu saistītās darbības šajā periodā būs veiksmīgākas. Ja cilvēkam vispār ir raksturīgs praktiskais ķēriens, tad šajās dienās viņa ambiciozums un patmīlība tikai palielināsies. Var rasties vēlme uz emocionālu vientulību. Mežāža zīmes lunārais periods ir labvēlīgs finansiālu jautājumu risināšanai, bet nepavisam nav piemērots garīga rakstura problēmu risināšanai un sirdslietu kārtošanai. Jūtu dzīvē iezīmējas tāds kā vēsums un vienaldzība pret visu. Atsaucīgi, līdzjūtīgi un iejūtīgi cilvēki šajā laikā bieži vien apmulst, jo lunārais periods “iemidzina” emocionālo dzīvi.
Izmantojiet iespēju koncentrēties darbam un pabeigt vienu no tiem, kas neļauj jums mierīgi gulēt. Mēness ietekme izpaužas tādējādi, ka cilvēks nespēj risināt emocionāla rakstura jautājumus, tāpēc pagaidām labāk tos atlieciet.

Mēness Ūdensvīra zīmē
Vienīgi atrodoties Ūdensvīra zīmē, Mēness ļauj cilvēkam justies kā visu mīlulim, laba iespēja paveras, pateicoties Mēness enerģijai, kas vērsta uz draudzīgu attiecību veidošanu.
Šajā laika visi ir ļoti sentimentāli un romantiski noskaņoti. Mēness provocē uz nemākslotu izturēšanos un apkārtējo novešanu šokā. Vēlme pārsteigt sarunu biedrus dominēs pat pār jūsu teiktā būtību: jo mazāk standartam atbildīs jūs izteikumi, jo lielāku baudu jums sagādās to cilvēku apmulsums un satraukums, kuri klausās jūsu vārdos.
Laikā, kad Mēness atrodas Ūdensvīra zīmē, daudzi zaudē dvēseles mieru. Cilvēkiem ir grūti vienlaicīgi būt noslēgtiem un kontaktēties ar paziņām, imitējot savu pārākumu un nozīmīgumu.
Tādas situācijas, kurās jūs būtu pakļauts citu gribai, šajā laikā nav jums piemērotas. Tas izraisīs vienīgi rūgtumu, saasinātu netaisnības un aizvainojuma sajūtu, jums šķitīs, ka netiekat pienācīgi novērtēts, ka neviens necenšas jūs izprast.
Jutīsieties patiesi laimīgi tikai tad, ja domāsiet, ka pilnīgi neviens nekontrolē jūsu rīcību.

Mēness Zivju zīmē
Līdz ar Mēness ieiešanu Zivju zīmē beidzas tā ceļojums pa zodiaku, tātad pienāk pēdējā iespēja, kad Mēness var pakļaut cilvēku saviem untumiem. Zivju dienu ietekmē cilvēks kļūst iejūtīgāks, līdzjūtīgāks pret citiem, līdzcietīgāks, atsaucīgāks. Zivju zīmes laiks ar nepieredzētu intensitāti saasina intuitīvās spējas. Cilvēks labāk uztver citu ļaužu viedokli. Viņš var tik ļoti pakļauties apkārtējo psiholoģiskajai ietekmei, ka viņa paša iekšējās izjūtas un domas vairs neko nenozīmē.
Šajā lunārajā periodā sevišķi aktīvi darbojas iztēle, tāpēc nu ir laiks rīkoties tiem, kuri mēdz pastāvīgi nodoties sapņiem. Mēness Zivju zīmē iesaka galveno vērību veltīt garīgajai pasaulei, jo šajā laikā cilvēka psihiskās spējas sasniedz maksimumu.
Taču piesardzīgiem jābūt mīlas attiecību sfērā. Šajā lunārajā ciklā cilvēks visai bieži uz pasauli raugās caur rožainām brillēm.

Informācija tapusi, izmantojot „Lielo mēness enciklopēdiju”