Rituāli Austrumu Jaunā gada sagaidīšanai un vecā gada pavadīšanai (2013)

Austrumu JG nav noteikts datums. Katru gadu tas ir cits. Šis datums tiek noteikts pēc Saules un Mēness cikliem. Precīzi – otrā mēness cikla pirmā diena pēc ziemas saulgriežiem. Austrumos šis laiks ir ļoti sens, ar milzīgu nozīmi dabā un cilvēku dzīvē. Enerģētiski spēcīgākais laiks. Tādēļ ir tik daudz tradīciju un iespēju katram spēt sev mainīt un uzlabot dzīvi. Šis kalendārs balstās uz cikliskumu, un visu nosaka Jauns mēness. Tas var būt no janvāra beigām līdz februāra vidum. Saskaņā ar Ķīniešu kalendāru pilns cikls ir 60 gadi, kas savukārt sastāv no 5 cikliem, katrā pa 12 gadiem. Šos ciklus simboliski apzīmē ar kāda konkrēta dzīvnieka tēlu, bet dzīvniekus izvēlas pēc teikas. Dzīvē šie dzīvnieki izpaužas ar konkrētām īpašībām, kas arī nosaka gada enerģētiku, cilvēku raksturīgās īpašības un uzvedību.

Katram ir iespēja apsvērt, kas ir tas, ko vairāk šobrīd vēlas aktivizēt – veselību, harmoniju, labklājību utt.

9. februārī no pl. 7:06 visu dienu 29. mēness diena.

Ir dažādi kopā savākti rituāli, domas, iespējas, ko var darīt šajā dienā… Šeit ir aprakstītas dažas, kuras variet izmantot arī savā dzīvē.

 • Austrumu jaunā gada sagaidīšana ietver sevī mājas tīrīšanu no augšas līdz lejai.
 • Tīrot māju, atbrīvojas no visa vecā un liekā, kas pa gadiem ir sakrājies (ja to dara regulāri, tad no tā, kas ir sakrājies tikai iepriekšējā gadā), lai, sākoties jaunajam gadam, var mājā ielaist Jaunā gada laimi. Pēc lielās tīrīšanas visas vecās lupatas un slotas, kopā ar visu negatīvo, kas sakrājies pagājušajā gadā, met ārā, lai mainītu pret jaunām.
 • Vislielākā uzkopšana jāveic pirms jaunā gada sagaidīšanas. Tīra visu, ko nevēlas pārnest uz JG. Māja simboliski tiek attīrīta arī Pavasara atnākšanai.
 • Ja enerģija ir sastāvējusies, tad tīrīšanas laikā ir labi to iekustināt ar troksni, ar vīrakiem. Mājas centrā pa nakti var novietot ūdens bļodu.
 • Atdod visus parādus. Izņēmums ir hipotēka un studiju kredīti.
 • Atrisina strīdus un pārpratumus ar visiem – ģimeni, draugiem, radiem vai vienkārši paziņām. Protams, ja šādi pārpratumu vai strīdi ir.
 • Ar skaļu troksni un uguni atbrīvojas no visa negatīvā, kas ir uzkrājies iepriekšējā gadā. Tas palīdz arī radīt labu un pārtikušu nākamo gadu.
 • Iztīra maku no liekā.
 • Pārbauda sabojājušās, salauztās ierīces. Tās vai nu jāsalabo, vai jāizmet.
 • Sagatavo ēdienu Jaunā gada sagaidīšanai.
 • Dekorē ar sarkaniem elementiem, jo sarkanā krāsa skaitās „laimes, bagātības” krāsa. Var izmantot arī tā gada dzīvnieka attēlus vai elementus – šogad Čūskas. Dekorē ar svaigiem ziediem, svarīgākais, lai tie būtu izplaukuši. Spēcīga ietekme ir baltām narcisēm un krizantēmām, jo tās apliecina veselību, labklājību un laimi. Telpu dekorē ar apelsīniem, kas simbolizē bagātību. Lai JG būtu saldāks, liek trauku ar 8 dažādiem žāvētiem augļiem.
 • Apsēžamies, aizdedzam baltu sveci un uz baltas A4 lapas sarakstām visu, no kā vēlamies atbrīvoties nākamajā gadā, visu, kas traucējis šajā gadā. Var izteikt savas izjūtas, emocionālās un fiziskās sajūtas, attieksmi pret kādu konkrētu cilvēku, cilvēkiem, notikumiem, pret sevi. Var izteikt arī citu cilvēku attieksmi. Var rakstīt pa t.s. ,,nozarēm” – māja, darbs, veselība, skola. Var hronoloģiski, var pēc cilvēkiem, pēc jomām. Rakstām TIKAI uz 1 lapas puses (ja par maz, tad ņem otru lapu). Rakstām par to, kas traucējis, ļoti konkrēti, īsi, bet, ja ir bijis ļoti zīmīgs notikums vai gadījums, tad to var to īsi un precīzi aprakstīt. Piem. ,,Nespēju organizēt pareizu dienas kārtību”, ,,Slinkums darīt…”, ,,Bailes par to, ka kāds cilvēks var mani nepareizi saprast, aprunāt…”, ,,Kāda konkrēta cilvēka dusmas uz mani”. Labi ir minēt dubultīgi, no sevis un no otra cilvēka. ,,Bailes no suņa, bailes no zibens, bailes no …, bailes no….”- obligāti pirms katra no tiem jāliek darbības vārds!!!. Jo, ja darbība izpaliks, tad nosaukums vien neko nedos! Lapas beigās var uzsvērt cēloni visam sliktajam. Cēloņa formulējuma paraugs: ,,Tas, kas rada visu slikto, …, visu sāpīgo, visu graujošo…, ko esmu apzināti un arī neapzināti domājusi, runājusi, darījusi (doma, no kā grib atbrīvoties)”. Secinājums – tas, kas rada to slikto, ko esmu runājusi, darījusi…. Apzināti, neapzināti. Tas, kas rada to, kas ir…! Rakstām vienā paņēmienā, lēnām. Telpā cilvēkam jāatrodas vienam. Rakstām tik ilgi, līdz viss ir izteikts, iestājas sajūta, ka viss… Noliekam rakstāmo un lēnām, sirsnīgi izlasām – ar domu: ,,es to pārdzīvoju pēdējo reizi, lai aizmirstu, lai vairs nepiedzīvotu!”! Tā ir kā GRĒKSŪDZE! Grēksūdze sev! Neviens nekad to nelasīs, arī pats vairs nē! Sirsnīga grēksūdze pašam sev! Izlasām. Saplēšam. Sadedzinām. Pelnus nolaižam podā. Ar domām, ka vecais ir prom uz visiem laikiem.

Svētdienas, 10. februāra rītā pl. 9:20 pēc LV laika sākas Jaunais gads. :)

Iespējas, ko variet darīt:

 • Var iegādāties jaunus apģērbus. Tie simbolizē jaunu dzīvi un jaunas cerības. Ieteikums stihijas krāsas – šogad zilos un melnos toņus, kā arī sarkanus toņus priekam un laimei.
 • Kopā ar ģimeni, draugiem (cilvēkiem, ar kuriem vēlas būt kopā) ietur iepriekš sagatavoto maltīti. Tā ir jāsagatavo iepriekš, lai JG sagaidīšanas brīdī visi būtu priecīgi un kopā, nevis kāds vēl kaut ko strādātu.
 • Atver visus logus un durvis, tādā veidā ielaižot mājā JG un tā enerģiju.
 • Novēliet visu to labāko visiem saviem draugiem. Šādi tiek iekustināta pozitīvā enerģija.
 • JG svinēšanu sāk ar bagātīgu maltīti. Tas nosaka, cik pārticīgs būs nākamais gads. Tiek uzņemti viesi un tie bagātīgi cienāti. Lielākoties tās ir jūras veltes, kas simbolizē labklājību. Tomēr labāk ievērot kvalitāti ne kvantitāti. Ja vēlme ir par veselīgu dzīves veidu, tad pirmajai maltītei noteikti tādai ir jābūt!
 • JG enerģijai piemīt liels spēks, tādēļ jābūt ļoti uzmanīgiem ar to, ko domā un saka. Sekojiet savām domām, darbiem, tāpat arī tam, ko jūs ēdat un ar ko komunicējat. Šeit arī radies maģiskais rituāls ar vēlmju rakstīšanu uz sarkanajām lapām. Esiet patiesi un apsveriet visu, ko patiesi vēlaties un to arī rakstiet.
 • Tradicionāli simboliskās dāvanas uz JG ir sarkanās aploksnēs ieliktas „laimīgās naudiņas”. Tās var būt ikdienā lietojamās naudas zīmes, monētas, kā arī simboliskās Ķīniešu naudiņas, kurām obligāti jābūt sasaistītām ar sarkanu lentīti. Tas ir princips, kas vieno maģisko enerģiju. Ja tiek dāvināta īstā nauda, tad to vajadzētu izmantot hobijam vai atpūtai. Dāvinātās monētas jāsaglabā ar visu sarkano aploksni kā veiksmes simboli.
 • JG dienā grīdas nedrīkst slaucīt, jo tā var aizslaucīt savu laimi.
 • Jāizvairās no nažu un šķēru lietošanas šajā dienā.
 • Neaizdot un neaizņemties naudu. Citādi visu gadu vajadzēs aizņemties vai aizdot.
 • Par sarkanās lapas rakstīšanu:

Aizdedzam sveci. Svece var būt mīļākajā krāsā. Var būt pēc gada stihijas krāsas. Vienmēr laba būs svece sarkanā krāsā, jo sarkanā enerģētiski ir spēcīgāka par visām citām. 2013. gadā stihija ir Ūdens. Tātad varam izmantot arī zilu krāsu. Ņemam abpusēji sarkanu A4 lapu. Pildspalvas krāsa var būt gadam atbilstoša – zila, melna. NOSACĪJUMS: jāraksta TIKAI uz VIENAS lapas, vienā pusē un pa punktiem! 1.;2.;3…. Visu, ko vēlamies, bet KONKRĒTI un tagadnes formā, it kā tas jau man būtu! Jāizsaka reāli tāda vēlēšanās, lai pats lietas labā varētu kaut ko darīt! Jāzina, ar ko, cik bieži, kādā veidā tas tiks darīts. Un obligāti jābūt rādītājam, kas apliecina to, ka tas ir noticis. Svarīgi lai sajūtas akceptē! Pēc gada cilvēks var arī neatpazīt rezultātu. Mēs izsakām virzienu. Var būt tā, ka iedod ne to, bet tā vietā to, kas būtu vajadzīgāks vai arī pasargātu no kāda notikuma… Cik konkrēti rakstīsim, tik konkrēti arī piepildīsies! Darbības. Konkrētas – satiku, iepazinos. Visas secīgās darbības! Konkrēti! Par naudu – rakstīt konkrētu summu, cik daudz, cik bieži, kurā laikā, cik reizes. Ja minām, piemēram, vidēji mēnesī n-summu, tad var būt tā, ka gada sākumā saskrien jau minētā gada kopsumma, bet pēc tam būs tukšums… Uzmanīgi sekojam līdzi! Ja nav zināma atalgojuma summa jaunajā darba vietā, tad rakstām: „saņemt tik daudz naudas, cik man ir nepieciešams, lai es varētu…” Pārskaitām to, kas ir svarīgs – mācības, komfortabli mājas apstākļi, labs uzturs, skaists un labs apģērbs… konkrēti! Tikai pozitīvo! Nedrīkst piemirst: „un veidot jaunus naudas uzkrājumus”. Paļaujamies! Rakstīt rakstīšanas pēc nav vajadzīgs. Tikai tad, ja jūtat, ka tas ir tas, kas tiešām Jums nepieciešams. Vēlmes piepildās, ja tās akceptē ar patiesām izjūtām. Uzrakstīto liekam sarkanā aploksnē un noglabājam savas dzīves vietas Dienvidaustrumos – slēgtā veidā! Pēc pus gada jau var sākt skatīties, izvērtēt, kas no tā ir piepildījies. Rakstām nopietni, sirsnīgi! Nākamajā gadā nākamo lapu liekam virsū iepriekšējai, krājam no gada uz gadu vai pārrakstām, ko vēl vēlamies un sadedzinām.

Ko gaidīt no Jaunā 2013.gada?

Gads iespējams nebūs vienkāršs, jo atrodas Melnās Ūdens Čūskas pārvaldījumā, kas ir gudrs un nesteidzīgs radījums. Gads solās būt visai mainīgs, īpaši labvēlīgs tiem, kuri nesteidzina notikumus, bet klusi un mierīgi gaida savu „zvaigžņu stundu”. Un tas nozīmē, ka 2013.gads pieprasīs gudrus un izsvērtus lēmumus, kas pieņemti ne tikai uz analīzes pamata, bet pārdzīvoti arī emocionālajā līmenī. Jebkāda agresija nav raksturīga, tomēr, ja tāda parādīsies, tad žēlastību neviens lai negaida.

Melnā Čūska cilvēkiem nes negaidītas apslēptas pārmaiņas, nestabilitāti un nepastāvību. Šajā gadā, pirms kaut ko uzsākt, viss savlaicīgi jāsaplāno un pareizi jānovērtē. Jākļūst daudzreiz uzmanīgākiem un piesardzīgākiem.

Čūskas gadi reti kad ir saspringti un dinamiski. Palūkojieties uz šo simbolu – čūsku, salīdziniet šī rāpuļa paradumus ikdienā, un jūs viegli sapratīsiet, ko var gaidīt no šīs Čūskas valdīšanas perioda. Čūska – slēpts lēnīgums, gudrība, izturība un pacietība, tādēļ šajā gadā galvenais uzsvars jāliek uz radošumu un izglītību, kvalifikācijas celšanu, atbilžu meklēšanu uz sarežģītiem jautājumiem.

No vienas puses Čūska ir cieta, auksta un aprēķinātāja, no otras – gudra un gaišredzīga. Nevar teikt, ka gads būs līdzens, bet labāk veiksies intelektuālajām profesijām, analītiķiem. Gads neprognozē vētrainu darbību. Čūska ir nesteidzīga un lēnīga, tomēr spējīga arī uz asu izrāvienu. Izvēlieties čūskas taktiku, un panākumi būs nodrošināti. Šajā gadā labāk nerosīties, visus jautājums izlemt nesteidzoties, bet labi apdomājot un izsverot. Šis gads domāts intelektuālajam darbam, domāšanas procesu attīstībai, personības attīstībai, jo pats gada simbols – gudrā Čūska ir aizgādne filozofiem un domātājiem.

Gads būs veiksmīgs arī cilvēkiem, kas kaut ko saprot no diplomātijas, jo akurāta lietu vadība – panākumu ķīla visos laikos. Šajā gadā daudz naudas labāk netērēt – Čūska ir vairāk krājēja un neakceptēs lielus tēriņus, dzīvojot askētiski.

Personīgajā frontē šajā gadā vētrainu romānu nebūs. Tomēr Čūskas nopietnība un pamatīgus dod iespēju satikt savu otro pusīti vai radīt stipras attiecības. Ja jūs ar savu otro pusīti iepazīsieties tieši šajā gadā, tad jūs gaida skaista aplidošana un komplimenti.

2013 .gads paies zem skaitļa 6 (visu ciparu saskaitīšanas rezultāts), tā viena nozīme ir, ka mēs esam pārdzīvojuši lūzuma brīdi un turpinām virzīties uz pilnību. Tikai ceļš uz gaišo nākotni var būt arī ērkšķains.

Atslēgas vārdi: Radīšana. Rūpes par tuvākajiem. Ģimene. Draudzība, mīlestība, laulība. Atbildība par citiem cilvēkiem, savstarpējā palīdzība. Māka ne tikai ņemt, bet arī dot. Izdevīguma meklēšana savā rīcībā. Mijiedarbība un konstruktīvs dialogs ar biznesa partneriem un ģimenē. Tiekšanās uz mākslu un izglītību. Sapratne un vēlme tikt saprastam. Savstarpējā mīlestība it visā.

Palīgs Čūsku sagaidot, jeb kā iekārtot māju, svētku galdu un ģērbties.

Interjers un krāsas, sagaidot Čūskas gadu.

Lai radītu svētku noskaņu, pietiek vienkārši labi izrotāt dzīvokli. Ja pasaule ap mums mainās, tad maināmies arī mēs. Kad raugāmies uz sniega pārsliņām logos, uz spīguļojošām eglīšu mantiņām, dvēsele sāk dziedāt. Māja jāsāk izrotāt dažas nedēļas pirms svētkiem, lai pēc tam mierīgi pievērstos citām lietām. Tā kā 2013.gada stihija ir ūdens, tad dzīvoklī vajag izvietot gliemežvākus un jūras zvaigznes, zivju un astoņkāju attēlus. Neaizmirstiet iegādāties čūsku figūriņas un uzdāvināt tuviniekiem. Suvenīrus var izgatavot arī pašu rokām no papīra, plastikas, auduma vai citiem pieejamiem materiāliem. Čūskas forma nav nemaz tik sarežģīta. Vienu izgatavoto figūriņu atstājiet sev, nolieciet uz plaukta vai piestipriniet pie ledusskapja (tikai ne guļamistabā), lai iztaptu pienākošajam gadam.

Kā ģērbties, sagaidot Čūskas gadu?

Apģērbs ir atkarīgs no tā, kur jūs jauno gadu sagaidīsiet – mājās, ģimenes lokā, restorānā ar draugiem vai dabā pie ugunskura. Priekšroku vajadzētu dot melnam un zilam tonim, aktuāla arī zaļā krāsa. Sievietēm vakartērpi būs aktuāli, ja tie būs pieguļoši un gludi, ar čūskas ādas faktūru. Vīrieši var uzlikt līdzīga auduma kaklasaiti. Sievietes var apģērbt arī klasisko melno tērpu ar spilgtu šalli. Vīrieši var atļauties spilgtas krāsas kreklu. Rotājumi no dārgakmeņiem vai pusdārgakmeņiem, īpaši „šiki” briljanti.

Svētku galds.

Svarīgs ar to, ka visi ēdieni jānoformē uz maza tilpuma traukiem. Tā kā Čūska mīl greznību, tad galdā jābūt kādām neparastām delikatesēm. Obligāti jābūt gaļas ēdieniem, tai skaitā no truša gaļas. Aktuāls arī piens – mērcēs vai kokteiļos. Lai uzklātu Čūskai veltītu galdu, vajadzīga fantāzija un labs garastāvoklis.

Galda rotāšanai var izmantot zaļu egļu zariņus, serpentīnu, zeltītus izšuvumus, lodītes, krelles, sveces, veidojot kompozīcijas. Galda vidū var novietot augļu trauku. Galdauts var būt rakstains. Salvetes labāk izmantot audekla, kas piestāv galdautam. – vai nu tādā pat tonī, vai kontrastainā. Traukiem jābūt no svētku servīzes. Vietā būs arī „peldošās sveces”. Sveces var būt gada krāsā ar zelta rotājumiem. Jaunais gads jāsagaida priecīgi – ar cerību uz labāku nākotni.


Comments are closed.