Automašīnas markas numeroloģiskais kods un dotā modeļa vispārējais raksturs.

Kā atšifrēt automašīnas nosaukumu? Izmantojot doto alfabētu

Latiņu alfabēts

1

2

3

4

5

6

7

8

9

A

B

C

D

E

F

G

H

I

J

K

L

M

N

O

P

Q

R

S

T

U

V

W

X

Y

Z

Tikai skaitliskās izteiksmes jēga ir mazliet savādāka. Atbilstošie skaidrojumi:

1.
Automašīnas ar numeroloģisko kodu 1 apvieno tas, ka tās visas ir iespaidīgas. Dažas no tām — vienkārši neaizmirstamas. Vieninieks var tikt salikts no sekojošiem skaitļiem: 19, 28, 37, 46, 55 utt.
19. Ar šādu kodu ir trīs mašīnas – pietiekami savdabīgas un domātas šauram interesentu pulkam. Volga vēl līdz šim palikusi atmiņā ar savu elitāro apgabalu komiteju pagātni. Viņai vēl joprojām ir savi fani, kas solās to nemainīt ne pret vienu citu modeli, pat pašu prestižāko. Subaru — īsts japānis (iespējams, pat samurajs). Mašīna tiem, kas vēlas iegūt baudu no ceļa. Вuik — par viņu viss jau sen pateikts, pat Josifa Brodska dzejā: «Elegantais „buiks” ar lukturiem apžilbinās…».
28. Renault iekaro ar savu spilgto dizainu, kurš ar visu savu spilgtumu izsaka mierīgu cieņu, bez dižošanās. Apbrīnas cienīga un droša braukšana — viens no firmas «Reno» «zirdziņiem». Ja vēl atcerēties par šīs markas automašīnu samērā demokrātiskām cenām, tad kļūst skaidrs, kāpēc tās tik bieži var sastapt uz mūzu ceļiem (ja to, pa ko mēs braucam, tā var nosaukt).
37. Hyundai — automašīna darbojas bez traucējumiem un ir ļoti miermīlīga. Praktiska un labas kvalitātes, ar iespaidīgām apdaries detaļām un pārdomātu ergonomiku. Vadītājam, tikko tas piesēžas pie stūres, rodas ne ar ko nesalīdzināma brīvības izjūta. Turklāt šī lieliskā mašīna vēl arī nerūsē!
46. Land Rover — automašīna, kurai pakļaujas visi ceļi un visas sirdis. Liela, «biznesmeņu» mašīna, kurai visi riteņi ir vadošie. Un tie visi ved uz gaišo nākotni.

2.
Mašīnas ar numeroloģisko kodu 2 var raksturot ar diviem vārdiem: «Lētas un niknas».
11. Tie ir mūsu brīnišķīgie mazlitrāžas modeļi Lada un Oka, kuriem ir brīnišķīgi atbilstoša cena un kvalitāte (abas – zemas), lēts serviss un rezerves daļas (maini kaut katru dienu). Tiešām ne greznums, bet pārvietošanās līdzeklis: estētikas ignorēšana un neērta iesēšanās. Toties godīgs raksturs — atstāta ātrumā, mašīna sāk atkārtot ceļa profilu.
29.  Daihatsu, kaut arī nav dārga, tomēr atšķiras ar pietiekamu kvalitāti, par ko nav jābrīnās, ja atcerēties viņas japānisko izcelsmi. Bet visā pārējā — ekonomiska, praktiska, ērta pilsētā.

3.
Numeroloģiskais kods 3 apvieno dažādas mašīnas. Tomēr saimnieki tās uzskata nevis par greznuma lietām, bet pārvietošanās līdzekli (atkarībā no tā, ko katrs sev var atļauties).
12. Kia — vienkārša vadība, godīgs darba rūķis. Laba automašīna vidējai klasei. Atgādina mīļu rotaļlietu, tādēļ iekarojusi skaistā dzimuma simpātijas.
21. Ореl praktisks, strādīgs un pieticīgs. Ērta mašīna braukšanai. Tam pierādījums — lielais šīs markas mašīnu skaits, kuras traucas pa mūsu ceļiem šurpu-turpu.
39. Automašīnas ar šo kodu izceļas ar stilīgumu, plašu atpazīstamību un ir ļoti pieprasītas. Tie ir «tautas auto»Volkswagen, Sitroen ar interesantu nestandarta dizainu, kā arī Роrsche. Par pēdējo var piebilst, ka viņam ir sarežģīts raksturs. Porsche — ķildīgs un rupjš snobs, kas izvirza pretenzijas vadītājam. Viņam, kā tīršķirnes ērzelim, vajadzīgs prasmīgs žokejs. Atgādina arī šķirnes cilts bulli, kas meklē savu matadoru. Sāk ar stilošanos, bet beidz ar dižošanos.
48. Mašīnas ar šo kodu izvēlas augstas kvalitātes un ātras braukšanas cienītāji. Мitsubishi – sapņu automašīna ātras braukšanas faniem, piedāvā vienreizējas iespējas tikai labi sagatavotiem vadītājiem. Simpātiska, ērta un komfortabla, šī automašīna dod iespēju baudīt brīvību un neatkarību. Ferrari būtību, kas arī pārstāv šo kodu, var izteikt īsi: sportiskums, ātrums.

4
Galvenās atšķirības automašīnām ar četrinieku numeroloģiskajā kodā — praktiskums, demokrātiskums, lietošanas ērtums, kā arī stabilitāte.
22. Sportiste un skaistule Lаncia — brīnišķīga automašīna vidējai klasei, Nissan — jaunā šofera draugs un ceļu draugs. Neskatoties uz savu spilgto ārieni, Nissan ir praktisks un pieejams, iekaro ar draudzīgumu un nosvērtību. Viņš dzīvo trauksmainā ritmā, ar lielpilsētai sinhronu pulsu.
40. Ssang Уong — izturīgs un nesatricināms korejiešu visurgājējs, kas dzinēju aizņēmies no firmas Меrcedes-Веnz. Praktisks, ērts, ietilpīgs un pietiekami demokrātisks. Stabili saglabā kursu pie jebkura ātruma.

5.
Automašīnas ar numeroloģisko kodu 5 no citām atšķiras ar savaldību un jaudu. Tīrā veidā «automašīna piecnieks» — Saab, īsts zviedrs, savaldīgs un jaudīgs vienlaicīgi. Tā ir vīriešu mašīna, kas ceļ saimnieka prestižu.
14. Scoda — sieviešu mašīna, ērta un kvalitatīva. Pieejama vidējai klasei. Tiesa, ar lielām grūtībām iztur dubļainus ceļus. Ilgu laiku bija pieprasīta tikai Čehoslovākijas iekšējā tirgū (viss mainījās, kad šo marku nopirka koncerns Volkswagen). Čaika un Scoda tika izmantotas šaurā lokā — padomju valdības elitei. Scoda ir jaudīga un stipra, šodien ir cieņā kā retums.
23. Volvo — laba, laba un vēlreiz laba. Drošība un brīvība, kvalitāte un prestižs… Viņai vēl tikai demokrātiskākas cenas, un tad visi brauktu tikai ar Volovo.
32. Маserati — sporta meteors ideālām ātruma trasēm un visai turīgiem saimniekiem.
41. Аlfa Romeo — temperamentīgs, skaists, sportisks itālietis, reti harmonisks. Izceļas ar neatkārtojamu emocionālu dizainu un lieliskām vadības iekārtām. Motors strādā iemīlējušās sirds režīmā, tādēļ automašīnu visvairāk pieprasa jaunieši, neraugoties uz cenu, kas nebūt nav jaunatnei piemērota.

6.
Automašīnas ar numeroloģisko kodu 6 ir mūsdienīgas un nepazīst šķēršļus.
24. Tas ir japāņu trijnieks, kas iekarojis pasauli ar savu kvalitāti un to, ka iet līdzi laikam. Tā ir sportiste Honda — daudz mērķu mašīna; droša un disciplinēta, plaša un praktiska. Kvalitatīvs visurgājējs  Isuzu ar dīzeļa dzinēju, lielisks mūsu ziemām. Un, protams, mierīgā, lielā, komfortablā Тоуоtа ar vīrišķīgu ārieni un universālām iespējām — skaista un gudra mašīna neatkarīgiem un patstāvīgiem cilvēkiem. Japāņi atraduši apbrīnojamu nosaukumu šai mašīnai, kas tulkojumā nozīmē — «drebošā bezrūpība».
33. Šīs automašīnas ir pieprasītas galvenokārt Ziemeļamerikas un anglosakšu tirgū: pārāk mūsdienīga automašīna vidējai klasei Роntiac, nevainojams angļu džentlmenis Rover ar savu zivs pludlīnijas formu un visurgājējs Нummer, kas sākumā tika izmantots armijas vajadzībām.
60. Range Rover — īsts džentlmenis no vadīšanas viedokļa, kas pārliecināti dodas uz mērķi. Pārejamība tāda, ka šķēršļusatrod pats.

7.
Automašīnas ar numeroloģisko kodu 7 viennozīmīgi var raksturot kā «statusa auto».
25. Fогd — statusa pirmais pakāpiens. Automašīna eleganta, strauja, lieliski vadāma. Atšķiras ar pārliecinātu raksturu, formas pilnību un lielisku stila izjūtu.
34. Lincoln — korekta mašīna, kas norāda uz braucēja augsto statusu un pieprasa personīgo šoferi. Tāds skaistulis nobrauc garām, pareizāk, nošvīkstina savas riepas — un liekas, ka garām pazibēja tas pats Armstrongs, kas kājām pastaigājās pa Mēnesi.
43. Oldmobile — «amerikāņu sapņa» iemiesojums.
52. Rolls Royce — gabalprece, katra mašīna ar rokām montēta. Runā, ka tā ir pasaulē vienīgā mašīna, kurā džentlmenis var iesēsties, nenoņemto cilindru. Automašīna domāta VIP personām.

8.
Automašīnu ar numeroloģisko kodu 8 nevar sajaukt ne ar ko. Katrai no tām ir sava seja, tās atšķiras nevis vienkārši ar stilu, bet ir savdabīgas un neatkārtojamas.
17. Аudi apbur ar to, ka var piedāvāt gan modeļus jauniešiem, gan biznesmeņiem, gan elitei. Stilīga ārpuse, akcents uz dinamiku, praktiskums un komforts. Vadīšanas ērtums rada varas sajūtu pār ceļu. Mazais acīgais un simpātiskais Smart dod varu pār telpu: var noparkot blakus trotuāram, kaut šķērsām — tāpat nevienam netraucēs. Salona kompaktums un dzinēja ekonomiskums auto padara ideālu lielām pilsētām.
26. Suzuki —ekonomisks, pie kam ļoti sportisks un iznesīgs pilsētnieks. Dоdge — neparasts un nestandarta, unikāla estētika. Ne velti nosaukts par godu Venēcijas valdniekiem dodžiem.
35. Реugeot — drīzāk nevis francūzis, bet francūziete. Dāmu auto. Ļoti izvirzīts, spilgts dizains (ne velti nosaukums skan kā «pižons»). Mazlitrāžas auto pilsētai, spilgts, pašpārliecināts, enerģisks, pilda visas īpašnieka vēlmes. Рroton —  austriešu tirgus «darba zirgs». Publikas mīlulis, kvalitatīvs un nav arī dārgs.
44. Ford Focus — uz jauno paaudzi orientēta automašīna. Stilīga, ekonomiska, ar superīgu mūsdienīgu dizainu.

9.
Numeroloģiskais kods 9 apvieno lielu grupu ļoti dažādu automašīnu, kuras nežēlīgas konkurences apstākļos nemitīgi tiek pilnveidotas. Modeļi, kas neiekļausies mūsdienu pasaules standartu augstajās normās, būs spiesti no tirgus vienkārši aiziet, kā tas jau ar vairākām šīs grupas markām ir noticis.
Devītnieks tīrā veidā ir «Iž» и Sеаt. Savā laikā Iž īpašnieki ļoti lepojās, ka no kājāmgājēju klases pārcēlušies un autoīpašnieku klasi. Tagad to vairs neražo. Seat — automašīna vienkārša un maz pazīstama aiz savas dzimtenes Spānijas robežām. Tagad iekļauta koncernā « Volkswagen».
18. Šīs grupas automašīnas apvieno to atpazīstamība. Feat — ne visai dārga kvalitatīva mašīniņa, īpaši populāra Eiropā. Jeер — mašīna bez ceļu mīlētājiem, tātad piemērota arī mūsu ceļiem. Lехиs — īpaši kvalitatīva un droša mašīna, tikai ļoti dārga. Lieliski piestāv biznesmeņiem. Маzda daudzpusīga, jo tiek piedāvāti dažādi modeļi dažādas klases autovadītājiem. Iepriecina ar savu dizainu, ātrumu un labo vadāmību. Raksturs Mazdai gan īsti sievišķīgs: apburoša, slaida, lokana un kaprīza, pieprasa nemitīgi par sevi rūpēties. Slikti panes rupju apiešanos.
27. Šīs apakšgrupas automašīnas atšķiras ar to, ka katrai ir savs noteikts tirgus un tā robežas nekrustojas. «Moskvič» bija masām pieejama mašīna par pieņemamu cenu. Par kvalitāti labāk paklusēsim (par tiem, kas noņemti no ražošanas —vai nu labu, vai neko). Dаеwоо — «darba zirgs» ar līdzsvarotu raksturu. Izceļas ar vienkāršību, askētismu, ērtumu un lētumu. Mazulīte Mini — dāmu mašīna, pilsētniece, mūsdienīga, ar sportisku noslieci. Саdillac — kvalitatīvs un dārgs, orientēts uz eliti.
36. Меrsedes — īsts ceļu karalis, monumentāls, solīds, pašpārliecināts un zināmā mērā arī agresīvs. Stingrs klasisks interjers, komforts vadīšanā un drošums. Agrāk runāja: «Izsitīsies uz augšu — nopirksi Mersedesu». Un taisnība vien ir — tikko pasēdēsi pie šī «karaļa» stūres, tā sēsties atpakaļ citā mašīnā galīgi vairs negribas! Ziemā ar viņu braukt gan ir samērā sarežģīti, tādēļ atliek apbrīnot mūsu vadītāju meistarību.
45. Visām trim šīs apakšgrupas automašīnām ir augsts tehnoloģijas līmenis, tās apsteigušas savu laiku un nosaka toni modē. Сhevrolet orientēts uz amerikāņu tirgu. Liels, plats, prestižs, ar platiem sāniem un elegants. Kvalitāte augstāka par vidējo un cena arī. Аston Мartin — tas ir Džeims Bonds Šona Konnerija tēlojumā, un ar to viss izteikts. Сhrysler — mašīna pārtikušiem cilvēkiem. Svarīgs amerikānis, sportisks un elegants. Mīl labi paēst. Un ir limuzīns. Ne jau velti markas nosaukumā var saklausīt «kreiseris»: nevis brauc, bet peld pa ceļiem…
54. Infiniti — milzīgi ēdelīgs visurgājējs ar lielu virsbūvi un apjomīgu dzinēju, tiek ražots lietošanai galvenokārt ASV un Kanādā.
63. Lamborghini — brīnišķīga itāliete, kurai durvju vietā — kaijas spārni. Liekas, ka viņa tūlīt pat pacelsies gaisā. Superdārga sporta automašīna, ikviena auto amatiera sapnis. Pieejama tikai ļoti bagātiem cilvēkiem. Tiek izlaista ierobežotām partijām.

11.
Automašīnas ar numeroloģisko kodu 11 ir ne vienkārši mūsdienīgas un domātas ļoti bagātiem cilvēkiem, bet tās ir mašīnas ar bezgalīgi lielām iespējām. Viņu nav daudz un viena no tām — ВМW. Šo mašīnu dēvē par harizmātisku. Viņai tiešām piemīt sava neatkārtojama atmosfēra, kuras pirmās pazīmes — ērtums un greznība. Liekas, ka automašīna radīta tieši tās vadītājam. Tās nenovaldāmā jauda rada lidojuma sajūtu. BMW— favorīts vadītāju kārdināšanā. Izcils dizains, sportiskums un visaugstākā kvalitāte savaldzina jauniešus un piesaista bagātus cilvēkus. BMW — tā ir īpaša pasaule, kurā jūtas ērti tie cilvēki, kas ne sevišķi ciena citu domas, bet savus uzskatus vienmēr prot izvirzīt kā vienīgos pareizos.
29. Веntley — solīda, dārga automašīna, kas gandrīz vai kliedz par savu vienreizīgumu. Stilīga un ekskluzīva gan «militārajā», gan «glamūra» stilā.
56. Меrcedes-Веnz — viens no pirmajiem ienācējiem automašīnu pasaulē. Izceļas ar augstu kvalitāti un labāko no dizainiem. Dārg, prestižs — labākais turības rādītājs. Noturīgs ātrumā, apbrīnojami labi manevrē, dinamisks. Ja Mercedes — ceļu karalis, tad Mercedes-Benz — imperators.

22
Ja automašīnām ar numeroloģisko kodu 11 ir neierobežotas iespējas, tad ar kodu 22 — šīs iespējas iet pāri robežām. Nav brīnums, ka šī mašīna savā īpašumā stāv pilnīgā vientulībā. Tas ir Jaguar, automašīna miljonāriem un miljardieriem—liela, varena, ar unikālu salona apdari. Dabīgi, ka tādu zvēru, kā Jaguaru uz ceļiem var sastapt ne visai bieži.

Tulkots no krievu valodas.


Comments are closed.