Mēness aptumsums

Mēness aptumsums var iestāties tikai pilnmēness laikā. Tas notiek tāpēc, ka Mēness nonāk Zemes ēnā. Tomēr ne jau katrā pilnmēnesī iestājas aptumsums. Tas notiek, kad Saule, Zeme un Mēness nostājas vienā rindā. Saules apspīdētā Zeme met izplatījumā ēnu, kas atgādina garu konusu. Parasti Mēness atrodas augstāk vai zemāk par Zemes ēnu un ir pilnīgi redzams. Bet dažu aptumsumu laikā tas nonāk tiešā ēnā. Turklāt aptumsums ir redzams tikai no tās Zemes virsmas puses, kas pavērsta pret Mēnesi, proti, kur ir nakts. Bet Zemes pretējā puse tobrīd ir pavērsta pret Sauli, proti, tur it diena un Mēness aptumsums nav redzams. Visai bieži mēs mākoņu dēļ Mēness aptumsumu mēs nevaram redzēt.
Mēness aptumsumi ir cikliski, bet var būt gadi, kad nav un var būt gadi, kad ir trīs. 6585.3 diennaktīs ir 28 Mēness aptumsumi.

Lielā Mēness enciklopēdija 2003.

Mēness aptumsumu ietekme:
Aptumsumi ietekmē tās vietas un valstis, kurās tie redzami, bet neietekmē reģionus, kuros tie nav redzami.
Atklāts, ka ietekme parādās uzreiz. Tā ilgst tik mēnešus, cik stundas ildzis pats aptumsums.
Mēness aptumsuma periodos cilvēku saprāts grimst emocijās, bet instinkti tiek atkailināti. Cilvēku prāts, domāšana un emocionālā sfēra kļūst viegli ievainojama. Pieaug arī psihiskas dabas traucējumi. Var tikt traucēti arī organisma hormonālie cikli, īpaši sievietēm.
Mēness aptumsumi izsauc paaugstinātu emocionalitāti, aktivitāti, nelīdzsvarotību un ar visu to saistītus konfliktus, histērijas un pārāk lielu entuziasmu. Iespējamas vētrainas attiecību skaidrošanas, skandāli, greizsirdība. Daudziem šajā laikā sākas galvas sāpes, tūskas, saindēšanās, bezmiegs un citi miega traucējumi. Mēness aptumsums visvairāk ietekmē sievietes un bērnus.
Īpaši agresīvi sājā laikā kļūst piedzērušie, saasinās dažādas mānijas un psihiskās saslimšanas, zūd kontrole.
Kā uzvesties mēness aptumsuma laikā
Aptumsuma dienas ir maģiskas. Tieši šajā laikā visvieglāk tiks vaļā no sliktiem paradumiem – smēķēšanas, nevajadzīgiem sakariem, attiecībām, kas sevi izsmēlušas.

Aptumsuma dienā nerekomendē sākt neko svarīgu, jo aptumsums pastiprina pat pašas mazākās negatīvās dienas vibrācijas.

Jaunas lielās lietas nav ieteicams uzsākt ne aptumsuma dienā, ne arī trīs dienas pēc aptumsuma. Šajā laikā noslēgts līgums ne tikai var izgāzties, bet arī sagādāt nopietnas nepatikšanas abām pusēm. Nepērciet dārgas lietas, nedodieties ceļojumā un neslēdziet laulības. Rūpīgi izvērtējiet šajā periodā uzsāktās pazīšanās un attiecības, jo tās var dot negatīvas izjūtas.

Šeit var palīdzēt meditācija vai mierīga domu sakārtošana aptumsuma laikā, kā arī pusstundu pirms un pēc aptumsuma. Šajā laikā jāpiedod visi aizvainojumi, kā arī domās jārada ideāls, kādi jūs vēlētos kļūt vai ko vēlaties sasniegt. Šajā laikā ieteicams atteikties no sliktiem ieradumiem un izmest no dzīvokļa nevajadzīgus krāmus.

 • Mēness aptumsuma laikā vajadzētu ievērot:
 • Neatrasties izbraucienos vai ceļojumos;
 • Neēst 3 stundas pirms un pēc aptumsuma;
 • Nedzert alkoholiskus dzērienus, nesmēķēt;
 • Nevadīt mašīnu vai darīt to ļoti uzmanīgi;
 • Izvairīties no finanšu operācijām;
 • Nekontaktēties ar lielām cilvēku masām;
 • Neuzsākt neko jaunu;
 • Neieņemt bērnu;
 • Samazināt aktivitāti;
 • Meditēt vai nodarboties ar citām garīgajām praksēm;
 • Var lūgties sev labāku likteni;
 • Rekomendē kontrastdušu.

Tulkojums no krievu valodas.


Comments are closed.