Zemes Suņa gads – 2018

Zemes suņa gads sākās pēc saules kalendāra 4. februārī. Svinības šim faktam par godu un tradīcijas tiek veiktas pēc mēness kalendāra un tas notiks 15. februārī pl. 23:05 pēc Latvijas laika.

Maģiskajiem rituāliem svarīgi iekļautie šajā mēness cikla pirmajā mēness dienā. Šoreiz starp pēdējo svarīgo un pirmo nozīmīgo ir pārdomu diena, kas ļaus labāk izvērtēt un veikt kopsavilkumu!

Lai veiksmīgi sagaidītu jauno gadu, ir godam jāpavada Gaiļa gads. 

Svarīgākie darbi 14. februārim:

 • Atbrīvoties maksimāli no krāmiem un pievēršamies mājas tīrīšanai
 • Melnā miskastes maisā savācam 27 nederīgas lietas un izmetam ārā tur, kur tajā un nākamajā dienā vairs neiesim garām.
 • Mazgājam māju ar ūdeni, kam piejaukts nedaudz terpentīna vai sāls. Pēc mājas tīrīšanas izmetam ārā visas slotas un lupatas. (Tā var būt laba tradīcija vismaz reizi gadā nomainīt šīs lietas). Tīrot māju, atbrīvojas no visa vecā un liekā, kas pa gadiem ir sakrājies (ja to dara regulāri, tad no tā, kas ir sakrājies tikai iepriekšējā gadā), lai, sākoties jaunajam gadam, var mājā ielaist Jaunā gada laimi.
 • Ledusskapja īpašā tīrīšana. Tas savā ziņā simbolizē labklājību.
 • Dedzinām sveces, kadiķus, skandinām zvaniņu. Sākam no mājas ārdurvīm un stūros no augšas uz leju.
 • Ieejam sāls vannā vai noskalojamies dušā.
 • Atrisinām strīdus un pārpratumus ar visiem – ģimeni, draugiem, radiem vai vienkārši paziņām. Protams, ja šādi pārpratumu vai strīdi ir.
 • Naudas maka iztīrīšana, vecā nomaiņa
 • Baltās lapas rakstīšana, kur minam visu, ko nevēlamies, lai pārnestu uz jauno gadu. Uz baltas lapas sarakstām visu, no kā gribam tikt vaļā un kas mūs iepriekšējā gadā traucējis: bailes, dusmas, kādas personīgās neveiksmes, citu cilvēku attieksme, nespēja organizēt savu laiku – jebko, no kā vēlamies tikt vaļā. Raksta tikai uz vienas lapas puses. Var izmantot vairākas lapas. Tad lēnām pārlasām, atvadāmies, aizmirstam, saplēšam, sadedzinām un noskalojam WC.

Ceturtdien, 15. februārī līdz pl. 23:05 pārskatām vēl visu!

Sagaidot jauno gadu, svarīgi iekļauties 15. februāra pl. 23:05 līdz 16. februāra pl. 8:22:

 • Tātad, jau iesākoties Jaunajam gadam, kārtīgi izvēdinām māju. Atveram visus mājas logus un durvis! Ielaižam jauno enerģiju.
 • Ledusskapī ievietot šampanieti vai dzirkstošo vīnu (simbolizē labklājību), kam tur jāstāv visu gadu (to dara tikai iepriekš iztīrītā!) Tie, kas to dara katru gadu, var iepriekšējo izdzert un vietā likt jaunu. Vēlams iegādāties laikus, lai stāv gatavībā.
 • Vienu, īpaši svarīgu vēlēšanos uzrakstām uz pergamenta papīra, sadedzinām, pelnus ieberam glāzē ar šampanieti un izdzeram. (ļoti labi darbojas, ja ģimenē ir viena liela vēlme un to dara visi, kas iesaistīti un var)
 • Jauna maka iekārtošana (vai labi iztīrīta iepriekšējā)
 • Tā kā nauda mīl gaismu, tad visas darbības, kas saistās ar naudu, šogad varam paveikt 16.februārī no rīta līdz pl. 8:22, piemēram – ielikt makā 3 vienādas naudaszīmes vai to imitācijas no sarkana papīra, ielikt ledusskapī trīs vienādas monētas ar ģerboni uz augšu, palikt naudaszīmi zem virtuves galdauta, makā ielikt ķīniešu monētiņas, zvīņas utt.
 • Sarkanās lapas rakstīšana, kur minam visu, ko šajā gadā vēlamies realizēt.. Ņemam sarkanu lapu un mierīgā gaisotnē rakstām visas vēlmes, darbus, domas, ko vēlamies sasniegt nākamajā gadā (lapai tikai no vienas puses). Izdomājam kārtīgi un vērīgi apsveram. Visu, ko vēlamies, noformulējam precīzi, norādot arī, kāpēc mums tas ir vajadzīgs. Klāt pierakstām izpildes termiņus. Rakstām tagadnes formā. Esiet uzmanīgi, jo tas darbojas – ir pārbaudīts! Sarakstīto lapu salokām un noglabājam savas dzīves vietas Dienvidaustrumu sektorā. Tur arī var šajā laikā pielabināties ar monētiņām, naudas puķi u.c. sarkanīgiem un naudīgiem aksesuāriem.

Jaunā gada enerģijai piemīt liels spēks, tādēļ jābūt ļoti uzmanīgiem ar to, ko domā un saka. Sekojiet savām domām, darbiem, tāpat arī tam, ko jūs ēdat un ar ko komunicējat. Šeit arī radies maģiskais rituāls ar vēlmju rakstīšanu uz sarkanajām lapām.

Tendences

2018. gads paies zem Dzeltenā Zemes Suņa zīmes, bet Suns ir pats labestīgākais un uzticamākais cilvēka draugs. Šajā gadā nebūs nekādu Pērtiķa grimašu, Pūķa uguņu un Žurkas viltīgo gājienu. Suns nav spējīgs cilvēkam sagādāt ļaunumu, tādēļ mūs visus gaida labklājība.

Devīgais Dzeltenais Zemes Suns sola lielisku gadu – nedaudz trokšņainu, bet ļoti jautru un labestīgu, tādēļ to vajag sagaidīt savu labāko draugu pulkā. Lai ballīte kļūst par brīnišķīgu tikšanos, kur visi priecājas, dzied, ir jautri un bezrūpīgi. Atcerieties savu bērnību, kad stundām varējāt dauzīties ar savu suni un spēlēt paslēpes.

Ko vilkt mugurā?

Tērpam jābūt gada krāsā, kas ir dzeltena un zeltaina. Oranžā krāsa piemērota tiem, kuri vēlas uzlabot savu veselību. Visi brūnganie toņi atnesīs saskaņu ģimenē. Zaļus tērpus vajadzētu izvēlēties Suņa gadā dzimušajiem. Pieļaujamas arī dažādas krāsu nianses – haki, olīvu, sinepju, kafijas, ziloņkaula u.c. Aizliegti raibie audumi, kuri atgādina leoparda plankumus, tīģeru svītras un reptiļus, jo tie suņu dzimtai ir naidīgi dzīvnieki. Tērpa piegriezumu labāk izvēlēties lakonisku, taisnām līnijām, midi garumā. Vīriešiem vajadzētu apstāties pie klasiskā uzvalka kādā no gada krāsām. Audumus jāizvēlas maksimāli naturālus – zīdu, kokvilnu, linu, samtu. Atturība un siltie toņi jāievēro arī aksesuāros, kosmētikā un frizūrā. Rotājumi nedrīkst būt pārāk masīvi un uzkrītoši. Piemērotas būs smalkas zelta ķēdītes ap kaklu un rokām, krelles un gredzeni ar silta toņa dabīgiem akmeņiem. Kosmētika iespējami dabiska, bez spīguļiem un kliedzošām krāsām. Arī frizūrai jāatbilst šai atturībai – izlaisti mati taisni vai ieveidoti, astītes vai romantisks veidojums.

Ko likt galdā?

Lai pielabinātu Suni ar ēdienu, noteikti vajadzīgi gaļas ēdieni, it sevišķi gaļa ar kauliņiem, piemēram, ribiņas. Derēs arī jebkurš cits gaļas ēdiens.

Kā papildinājums gaļai var būt kartupeļi un jebkuri dārzeņi. Nevajag aizmirst arī gaļas salātus. Aukstajā galdā labi iederēsies gaļas ruletes, uzgriezts cepetis un šķiņķis. Kā papildinājums – dažādi salāti, jo ģimene iecienījusi. Galdam jālūst no ēdieniem, jo Suņi mīl labi paēst. Tādēļ arī jūsu viesiem ir labi jāpaēd.

Desertā piemēroti būs dažādi cepumi – arī suņu un kauliņu formā.

Nav ierobežojumu arī alkohola izvēlē. Svarīgi tikai ievērot mēru, jo suņi ļoti nemīl piedzērušus cilvēkus.

Veiksmi Jums Jaunā gada sagaidīšanā!

Jūsu Simboli.lv


Comments are closed.