TVNET raksts par atslodzes dienām

Atslodzes laiki un dienas pēc mēness fāzēm

Atslodzes dienas: vai Mēness var palīdzēt?

Tvnet. Autore: Kristīne Vilīte.

Pilns raksts Tvnet

Atpakaļ pie dabas

Numeroloģe Dita Blūma-Balinska Mēness dienu kalendāru sastāda jau 15 gadus, tajā līdztekus čika laikiem un maģiskajām dienām ir arī atslodzes dienas. Šie laiki ir ērti pieejami www.simboli.lv.

Numeroloģe atzīst, ka interese par šīm dienām ir liela: “Ja es aizmirstu ielikt šīs dienas kalendārā, tad vienmēr saņemu atgādinājumu par to. Skatoties savas lapas statistiku, varu teikt, ka atslodzes dienas ir TOP 5 pēc skatījumiem. Tāpēc, ja nav uz priekšu ielikts, jautā, kad būs. Ir, kas skatās ne tikai tuvāko, bet jau plāno uz priekšu.”

Kas tad ir šīs atslodzes dienas pēc Mēness kalendāra? “Jāsāk ar to, ka Mēness cikls pirmām kārtām iedalās fāzēs. Jauns, kad mēness pie debesīm nav vēl redzams, tad tas aug, tad sasniedz posmu, kad ir pilns jeb pilnmēness, un noslēdzošā ir dilstoša mēness fāze, līdz tas atkal atgriežas pie nākamā cikla. Katrai no fāzēm ir sava ietekme uz cilvēku. Kā zināms, mēness ļoti ietekmē ūdeni (piemēram, paisumi un bēgumi), un arī cilvēkā procentuāli ir ļoti daudz ūdens. Tāpēc mūs katru, citu vairāk, citu mazāk, ietekmē mēness un tā fāzes. Jau no seniem laikiem, kad cilvēki vairāk ļāvās sajust dabu, tie saprata, ka nevar noslogot organismu šajās dienās. Un atslodzes ievērošana ir viens no veidiem, kā atslogot ķermeni.

Atslodzes dienas ir tās, kad jācenšas piedomāt pie tā, ko ēd un dzer. Nav obligāti jābadojas, katram tas būs savādāk. Jebkurā gadījumā mazāk būs vairāk. Viegli un maz ēdieni, dzērieni, var kādu dienu arī neēst. Sevišķi smagu pārtiku.

Atslodzes dienu ievērošana ir populāra arī mūsdienās. Lai arī ir krietni sarukusi šī tendence, tomēr arvien vairāk cilvēki vēlas atgūt saikni ar dabu. Mēness ir viens no pirmajiem, kas var palīdzēt.”

Dita Blūma-Balinska teic, ka atslodzes dienas nav nekāds noslēpums un nav nepieciešama augstākā matemātika, lai to aprēķinātu: “Atslodzes laikus var aprēķināt ikviens arī pats. Galvenais ir kalendārs, kur ir redzamas Mēness fāzes. Spēcīgākās ir jaunmēness un pilnmēness. No šiem punktiem rēķina 12 stundas pirms un 12 pēc. Tātad 24 stundu atslodzes laiks. Piemēram, ja zināms, ka nākamais jauna mēness cikla sākums ir 29.martā pl. 12:58, tad atslodzes laiks būs no 29.marta pl. 0:58 līdz 30.marta pl. 0:58.

Un tad ir augoša un dilstoša mēness fāze. Atslodzes laiki šajos punktos tiek rēķināti 6 stundas pirms un 6 stundas pēc jeb 12 stundas (kas var iekrist arī nakts laikā). Katrai fāzei ir noteikta ietekme uz mūsu gremošanas sistēmu. Fāžu maiņa nosaka, cik efektīvi organisms spēj pārstrādāt barības vielas, uzkrāt vai saglabāt.

  • Jaunmēness ir tas, kad visvairāk jāatslogo organisms, jo tas pats labprātīgi izvada lieko. Vēlams daudz ūdens.
  • Augoša Mēness fāzē organisms vairāk tendēts aktīvi uzņemt barības vielas, saglabāt un veidot rezerves. Jācenšas ēst mazāk, bet pievērst uzmanību vitamīniem un minerālvielām.
  • Pilnmēness laikā organisms īpaši aktīvi uzņem barības vielas, tāpēc var būt arī lielāks izsalkums. Tas bieži iet roku rokā ar neapzinātu pārēšanos. Atslodzes ievērošana to novērsīs.
  • Dilstoša Mēness fāze ir posms, kad organisms sāk atbrīvoties no liekā, veicina kaitīgo vielu izdalīšanos, kas arī ir atbalstāms ar atslodzi un papildu ūdens lietošanu.”

Numeroloģe uzsver, ka ar Mēness kalendāru un atslodzes dienām ir kā ar daudzām labām dienām – tas darbojas tikai tad, ja to izmanto praksē, nevis atstāj teorijā.

Jebkura atslodze ir laba atslodze, ja cilvēks jūtas labi. 

turpinājums Tvnet

Individuālās konsultācijas

Online, klātienē, dažādu tēmu aprakstu PDF